Bækskov 31 i Marslev er solgt for 1.430.000 - se køberen og 3 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Marslev og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Marslev følger boligmarkedet i og omkring Marslev. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Bækskov 31 solgt for 1.430.000 kr.

Boligen overtages af Iben Møller Thomsen og Magnus Blohm Pedersen den 27. januar. Køberen har betalt 1.430.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 15.053 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 940.000 og boligen er derfor handlet til 52% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 95 kvm. og er opført i 1962. Grunden er på 700 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Odense - Hjallese

Marslev Stationsvej 8 solgt for 1.150.000 kr.

Boligen overtages af Jacek Urbanski og Iwona Maria Urbanska den 26. marts. Køberen har betalt 1.150.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 11.616 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 790.000 og boligen er derfor handlet til 46% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 99 kvm. og er opført i 1959. Grunden er på 843 kvm.

Boligen er solgt af Benedikte Brechmann

Mejerivejen 11 solgt for 725.000 kr.

Boligen overtages af Danny Loberg Nygaard og Natascha Wittrup Nygaard den 12. februar. Køberen har betalt 725.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 4.503 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 770.000 og boligen er derfor handlet til 6% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 161 kvm. og er opført i 1865. Grunden er på 3.363 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Kerteminde - Munkebo

Bækskov 23 solgt for 675.000 kr.

Boligen overtages af Abir Hammoud den 20. maj. Køberen har betalt 675.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 5.315 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 840.000 og boligen er derfor handlet til 20% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 127 kvm. og er opført i 1960. Grunden er på 709 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Hjallese - Thomsen, Demirhan & Led

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk